Forum Fundacji Husky Adopcje on
Forum Fundacji Husky Adopcje Strona Główna Forum Fundacji Husky Adopcje
forum miłośników i posiadaczy Siberian Husky

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Meg
2012-10-14, 22:29
Wolontariat
Autor Wiadomość
Meg 
Uzależniony od husky:)


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sie 2010
Posty: 9188
Skąd: Olsztyn/Częstochowa
Wysłany: 2012-10-01, 18:38   Wolontariat

Husky w schroniskowym boksie, porzucony na poboczu po wypadku, przywiązany do drzewa w lesie, wygłodzony błąkający się tygodniami, katowany przez właściciela czy zamknięty w ciasnej komórce bez dostępu światła dziennego i wody. Psy skrajnie zaniedbane, wycieńczone i nieszczęśliwe to widok, który rozdziera serce i ciężko przejść obojętnie obok.
Całe szczęście są ludzie, którzy chcą pomagać zwierzętom, dzięki takim właśnie osobom powstała Fundacja Pomocy Zwierzętom Husky Adopcje. Jeśli chcesz pomóc uratować niejedno psie życie liczymy na Twoją pomoc, czasem drobne gesty wielu ludzi mogą zdziałać cuda i przyczynić się do uratowania bezbronnego zwierzęcia oraz dania mu szansy na prawdziwy, kochający dom.
Nie ma nic piękniejszego od zdjęcia, które wyślą Ci nowi właściciele pięknego, zdrowego i szczęśliwego psa, a Ty wiesz, że to też Twoja zasługa.

Wszelkie informacje, aktualne akcje i kontakt do opiekunów psów znajdziesz na naszej stronie i forum.

Jak możesz pomóc?

Bezdomny husky przechodzi długą drogę zanim znajdzie dom, wiele osób nad tym pracuje, wykonując dużo różnych czynności. Możesz przyczynić się do uratowania psa i znalezienia mu nowego domu na wiele różnych sposobów.

Jakiej formy pomocy potrzebujemy?
- zdjęcia psów – bardzo ważny element adopcji i procesu poszukiwania nowych właścicieli, dobrej jakości, ładne zdjęcia zwiększają szanse adopcji psa

- opisy psów – każdy pies ma swój opis, który będzie wykorzystywany do ogłoszeń, a także zachęci lub zniechęci potencjalnych właścicieli; składa się on z wypunktowanych zalet i wad psa oraz ogólnego opisu jego zachowania, usposobienia, charakteru i nawyków; jest to niezwykle istotny element, który pozwoli określić w jakich warunkach pies czułby się najlepiej i do jakich ludzi będzie pasował

- udzielanie w ogłoszeniach – zamieszczanie informacji o adopcji na wielu portalach ogłoszeniowych zwiększa szanse psa na zauważenie przez potencjalnego właściciela

- poszukiwanie on-line psów zaginionych/znalezionych – wiele osób zgłasza się z prośbą o pomoc w znalezieniu swojego zgubionego husky lub znalezieniu jego opiekuna, któremu się zgubił; niejednokrotnie udaje się to dzięki dokładnemu i wnikliwemu sprawdzaniu ogłoszeń

- pomoc w transporcie – przewóz psów ze schronisk, ulicy, lecznic, miejsca znalezienia do domów tymczasowych, hoteli czy domów stałych lub na badanie profilaktyczne, zabiegi; niestety nieraz trzeba przewieźć psa z jednego końca Polski na drugi aby mu pomóc, obecnie ceny paliw są bardzo wysokie i nie zawsze jesteśmy w stanie sfinansować transport, dlatego jeśli gdzieś jedziesz – sprawdź czy jakiś bezdomny pies nie czeka na transport na Twojej trasie
- spotkania przed- i poadopcyjne – często domy zgłaszające chęć adopcji psa są daleko od miejsca zamieszkania naszych wolontariuszy, wtedy pomoc w przeprowadzeniu wizyty jest na wagę złota, osoby chętne dostaną wszelkie niezbędne instrukcje w jaki sposób przeprowadzić taką wizytę

- pomoc w opiece nad psami w hotelach i domach tymczasowych – szeroko rozumiana opieka, czyli wyczesywanie, kąpiele, zabiegi pielęgnacyjne, często psy przyjeżdżają chore, wymagają częstego podawania leków, zmian opatrunków, masaży, okładów itp., pomoc w tym zakresie jest niezwykle istotna, mając dodatkową pomoc możemy przyjąć więcej potrzebujących zwierząt

- pomoc w wyprowadzaniu psów – husky potrzebuje dużo ruchu, zajęcia i bodźców, dlatego nie możemy przyjąć więcej psów jeśli nie możemy im zapewnić odpowiedniej ilości ruchu, szczęśliwy husky to zmęczony husky, a zamiana schroniskowego boksu na boks w hotelu nie zmieni wiele oprócz pełnej miski, jeśli bierzemy psa pod opiekę, chcemy aby ta opieka była na jak najwyższym poziomie i dawała psu satysfakcję; spacery i zachowanie psa na nich jest też niezwykle istotnym elementem poznania go i wykonania opisu jak najlepiej oddającego fakty

- odwiedzanie schronisk – wykonywanie zdjęć, opisów i opieka nad psami schroniskowymi, przekazywanie aktualnych informacji o stanie psów oraz zachęcenie dyrekcji schronisk do współpracy pozwala na znalezienie psom przebywających tam odpowiednich właścicieli

- promocja Husky Adopcje w Internecie – rozpowszechnianie informacji o psach w potrzebie, Fundacji i akcjach promocyjnych wśród znajomych, rodziny, użytkowników portali społecznościowych itp.

- zachęcanie innych do pomocy – zachęcanie znajomych do pomocy przy zdjęciach, opisach, opiece oraz zbieranie deklaracji na utrzymanie psów w hotelach, zbieranie funduszy na zabiegi operacyjne, szczepienia, profilaktykę przeciw kleszczową, odrobaczenia
- poszukiwanie wirtualnych opiekunów dla naszych podopiecznych - zachęcanie do adopcji wirtualnej psów znajdujących się pod naszą opieką

- możesz zostać też domem tymczasowym

- wszelkie Wasze pomysły lub inne formy pomocy mile widziane – prosimy o kontakt w tej sprawie na adres fundacja@huskyadopcje.org.
_________________
 
     
Meg 
Uzależniony od husky:)


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sie 2010
Posty: 9188
Skąd: Olsztyn/Częstochowa
Wysłany: 2013-02-28, 10:34   

REGULAMIN WOLONTARIATU
Fundacji Pomocy Zwierzętom Husky Adopcje (Fundacja)


Podstawą współpracy Fundacji z wolontariuszami (Wolontariusze) jest ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. „o działalności pożytku publicznego i wolontariacie” (Dz. U. 2003 r. Nr 96 poz. 873; z 2004 r. Nr 64 poz. 593, Nr 116 poz. 1203, Nr 210 poz. 2135).

Fundacja dąży do realizacji celów statutowych, korzystając z oferowanej nam pomocy Wolontariuszy.
Niniejszy regulamin określa zasady współpracy Fundacji z Wolontariuszami.

1. Wolontariuszem Fundacji może zostać każdy, w tym małoletni oraz niepełnosprawny.
2. Wolontariusz małoletni musi posiadać zgodę opiekuna prawnego na piśmie na zaangażowanie w charakterze Wolontariusza Fundacji. Zadania jakie będą przed Wolontariuszem małoletnim stawiane przez Fundację będą adekwatne do jego możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.
3. Wolontariusz niepełnosprawny może pełnić wszystkie zadania, jakie mogą wykonywać inni Wolontariusze w Fundacji, z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności, tak by nie narażać go na niebezpieczeństwo oraz nie stawiać zadań niewykonalnych ze względu na niepełnosprawność.
4. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji bezpłatnie.
5. Każdy Wolontariusz ma z góry wyznaczone przez Koordynatora ds. Wolontariatu zadania w Fundacji.
6. Zadania stawiane przed Wolontariuszami:
- pomoc Fundacji w kontaktach ze schroniskami, przytuliskami, hotelami dla zwierząt,
- prowadzenie tzw. Domów Tymczasowych dla podopiecznych Fundacji,
- propagowanie stanowiska Fundacji w swoim środowisku,
- pomoc w pielęgnacji i socjalizacji psów będących pod opieką Fundacji,
- udział w zbiórkach publicznych Fundacji,
- rozpowszechnianie plakatów i ulotek Fundacji,
- działalność internetowa związana z profilem działalności Fundacji,
- wyszukiwanie domów adopcyjnych,
- pomocy w transporcie zwierząt,
- inne czynności związana z profilem działalności Fundacji.
7. Wolontariusz przechodzi weryfikację, a następnie podpisuje porozumienie p współpracy z Fundacją.
8. Wolontariusz korzysta w swojej pracy z pomocy organów państwowych i samorządowych w zakresie ich uprawnień i obowiązków (np. zgłoszenia interwencji, zaniedbania, maltretowania zwierząt).
_________________
 
     
Meg 
Uzależniony od husky:)


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sie 2010
Posty: 9188
Skąd: Olsztyn/Częstochowa
Wysłany: 2013-02-28, 10:35   

Ogólna procedura postępowania wobec nowego Wolontariusza

1. Osoba chcąca zostać Wolontariuszem zgłasza się do członków Fundacji telefonicznie, mailowo, przez forum lub przez profil FB.
2. Prosimy o zapoznanie się ze Statutem Fundacji oraz Regulaminem Wolontariatu Fundacji Husky Adopcje.
3. Umawiamy się na spotkanie, poznanie się, rozmowę. Uzyskujemy informacje w jaki sposób dana osoba chciałaby nam pomagać i w czym czuje się dobrze lub my proponujemy czym dana osoba mogłaby się zająć.
4. Z każdą osobą ustalamy indywidualne zasady działania, żeby każdy z Wolontariuszy miał jak największy komfort współpracowania z nami.
5. Jeżeli zostaje ustalony zakres działań – podpisujemy porozumienie. Jeśli wolontariuszem zostaje osoba niepełnoletnia, spotykamy się z opiekunami prawnymi w celu wyjaśnienia ryzyka związanego ze współpracą z Fundacją oraz odbieramy pisemną zgodę na tę współpracę.
6. Organizujemy przygotowanie do pracy Wolontariusza odpowiednio do powierzonych zadań ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.
_________________
 
     
Meg 
Uzależniony od husky:)


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sie 2010
Posty: 9188
Skąd: Olsztyn/Częstochowa
Wysłany: 2013-02-28, 10:44   

Poniżej treść podpisywanego Porozumienia z Wolontariuszem.
Prosimy wszystkie osoby chcące nawiązać z nami dłuższą współpracę o dokładne zapoznanie się z treścią Regulaminu i Porozumienia.
Następnie ewentualny kontakt na maila: fundacja@huskyadopcje.org

POROZUMIENIE
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Wszelkie prawa do materiałów zawartych w witrynie zastrzeżone. Nie zezwala się na wykorzystywanie żadnego z elementów bez pisemnej zgody administratorów forum.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z Polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Copyright(c) huskyadopcje.org 2012-2016.
Powered and hosted by huskyadopcje.org


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecamy: