Forum Fundacji Husky Adopcje on
Forum Fundacji Husky Adopcje Strona Główna Forum Fundacji Husky Adopcje
forum miłośników i posiadaczy Siberian Husky

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Meg
2015-08-21, 18:58
Szasta po 4 Latach -prośba o adopcję
Autor Wiadomość
rottka 
Senior Husky
G.Aga, 602654651


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 1182
Skąd: sto(L)ica
Wysłany: 2010-12-15, 22:22   

Szasta to młody, 2-letni samiec rasy siberian husky o czarno-białym umaszczeniu i błękitnych oczach. Z nieznanych przyczyn ten urodziwy psiak o wspaniałym charakterze od pewnego czasu błąkał się samotnie na pomorzu. Gdyby został odłowiony, trafiłby do schroniska-mordowni, gdzie groziła mu okrutna śmierć. Dlatego ludzie, którzy go dokarmiali, zaczęli szukać dla psa ratunku. Udało się - Szasta trafił do domu tymczasowego, gdzie zamieszkał razem z suczką tej samej rasy i maleńkim dzieckiem.
Okazał się być wyjątkowym stworzeniem, nastawionym przyjacielsko do całego świata.
Szasta bez problemów pozwolił założyć sobie obrożę i sam wskoczył do samochodu. Równie grzecznie co autem podróżował też komunikacją miejską. U weterynarza zachowywał się spokojnie - co prawda nie pozwolił zajrzeć sobie głęboko do gardła, jednak pozostałe zabiegi zniósł bez sprzeciwów. W poczekalni zapraszał do zabawy inne psy, zaprzyjaźnił się też z suczką-rezydentką. Wyraźnie jest towarzyskim zwierzęciem, nigdy nie dochodzi do sporów z jego winy. W stosunku do ludzi Szasta jest równie łagodny i przyjacielski - sam podstawia głowę do głaskania, nie ma nic przeciwko kontaktom z nieznanymi mu osobami, nie ma zwyczaju skakać przy powitaniu. To bardzo kontaktowy pies. Z dzieckiem bawi się ostrożnie i delikatnie.
Szasta potrafi chodzić na smyczy, chociaż zdarza mu się mocniej pociągnąć kiedy coś go interesuje - trzeba z nim jeszcze trochę popracować. Jest nauczony czystości - sygnalizuje, kiedy musi wyjść za potrzebą, nie niszczy ani nie brudzi w domu. Nie lubi jednak zostawać sam, wyje wtedy i drapie w drzwi, a z niezabezpieczonego terenu zdarzyło mu się uciec. Należy małymi krokami oswajać go ze swoją nieobecnością.
Szasta to wyjątkowy pies, idealny przyjaciel dla kogoś, kto pragnie aktywnie spędzać czas i ma go dosyć, aby móc poświęcić wystarczająco dużo uwagi swojemu pupilowi. Przed adopcją Szasta zostanie wykastrowany.


Aniu, daj znać, czy wszystko się zgadza. Dcs, dziękuję za podsumowanie. :-D
_________________
 
 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 12:34   

Tak zgadza się co do ciągniecia to nie jest to problemem jest do opanowania wychodze z dwoma naraz i nie mam żadnego problemu już.Opanowałam oba idą bardzo ładnie .Nadaje sie Szasta jak I HAza do zapszęgu komende go go go oba zaczynają biec i ciągnąć Haze tego uczyłam zanim Szasta na DT wtrafił i szło jej różnie ale odkąd jest szsta to jak jedno ciało razem współpracują i widać jak im to radoche stwarza no ale wkońcu to haszczaki.Naprawdę chciałabym sobie go zostawić na stałe bo tworzą razem świetną pare dwóch zrównoważonych haszczaków .Może Roberta da się do tego przekonać o ile z pracą wypali.Szaście nowy właściciel przedewszystkim będzie na samym początku pokazać kto jest przywódcą stada.Bo jak nie to on se owinie właściciela wokół palca.bo ma w zwyczaju chwytać zębami jak już pisałam wcześniej i niektórzy co maja małe dzieci mogą się tego właśnie wystraszyć dlatego trzeba być odrazu stanowczym i nie zwracać uwagi na powarkiwania i gryzienie to po prostu jak w stadzie walka o przywództwo w tej chwili Szasta się podporządkował i uległ.Wczoraj dziewczynka w wieku 7lat go przytulała i głaskała też był grzeczny dał jej sie pogłaskać i przytulić.
potrafi iść przy nodze.w domu najchętniej śpi jeszcze muszę sprawdzić jak on do kotów na dworzu mógł nie zwracać uwagi ale nie wiadomo jak by w domu lub u kogoś zareagował na kota i dużo też zależy jaki kot ma temperament.Może się dogadam z koleżanką która ma spokojnego kota który mieszka z psem pod jednym dachem i lubi psy to pierwsze spotkanie z kotem będzie miał spokojne i zobaczy że taki kot jest okay.Będzie miał dobre skojarzenie. Monika mówiła że nie daje se zajrzeć głęboko do pyska ja mu zaglądam i nic się nie dzieje choć widać że go to drażni i daje mi też obejrzeć se ząbki.staram się go zaprzyjażnić z Askanem Hazy kumplem który nie toleruje samców i jest to do osiągnięcia bo w pewnym momencie przestały na siebie warczeć i sie wyrywać Szasta usiadł i Askan poczekałam jak się wyciszą z koleżanka i pozwolił się Askanowi obwąchać i Askan też sie uspokoił więc postęp był.Ale ważne jest by oba psy się przyzwyczaiły do swoich zapachów i do siebie.trzeba dać im się uspokoić wyciszyć po częstszych spotkaniach jest to osiągalne.Więć umie sie dogadać praktycznie z każdym psem a czasem trzeba im pomóc się dogadać ja jestem za tym by psy które nie tolerują innych psów dać im szanse się polubić dużo zależy od człowieka czy to osiągnie czy nie ale jest to wykonalne tylko trzeba mieć cierpliwość i dać psom czasu.
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 12:38   

Dziś zobaczę jak to jest u niego z zostawaniem w domu i jakoś nad tym z nim popracuje. spi z Hazą na korytarzu specjalnie zamykamy drzwi od pokoju by wiedział że nie zawszę może z nami być na początku popiskiwał i skakał na klamkę ale teraz się kładzie koło drzwi albo koło Hazy i śpi
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
dcs6 
Junior Husky

Wiek: 113
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 711
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-12-16, 12:43   

Anusia ja jeszcze raz delikatnie przypomnę się o zdjęcia, bo tekst już mamy, tylko mozaiki brak.
_________________
Korolivna je tilki odna.
 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 13:35   

Zaraz będą bo znalazłam kabel od aparatu :-D
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 13:41   











Jedno szdjęcie ukazuje jaki wychudły był wczoraj ważony i waży 20 kg.jak na haszczaka samca o 4-5 kg za mało
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
moniAmi 
Baby Husky

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Rumia k/Gdyni
Wysłany: 2010-12-16, 14:06   

Świetne zdjęcia, szczególnie to z Hazą :) Wypiękniał chłopak po kąpieli i czesaniu.
Cieszę się, że dobrze się sprawuje ;-)
 
     
ilo 
Baby Husky

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 496
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-12-16, 14:23   

super fotki!!!

no, rzeczywiscie - pan Szasta nie do poznania ;) strasznie sie ciesze. prawde mowiac, jak moniAmi napisala, ze wyje zamkniety w garazu i drapie bez opamietania w drzwi, troche sie balam, jak sobie z nim poradzisz Anusia w mieszkaniu ... ale jak widac moje obawy okazaly sie plonne - radzisz sobie koncertowo!

a na tej jednej fotce widac, jaka Haza wpatrzona w ciebie :-D :mrgreen: :) (a on z kolei taki lobuziak, patrzy spode lba, jakby za chwile mial cos zakombinowac ...)

powinnas, jak ci pisal dcs6 zajac sie szkoleniem psow - masz absolutnie potencjal!
 
     
dcs6 
Junior Husky

Wiek: 113
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 711
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-12-16, 14:32   

Anusia bardzo dziękuję. :mrgreen: Teraz poprosiłbym Natalię o mozaikę.
_________________
Korolivna je tilki odna.
 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 14:33   

Dzięki trochę doświadczenia mam.a kocham uczuć psy.ale kursy na treserasą drogie niestety;/ a chciała bym z psami własnie pracować
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
Sayrel 
Uzależniony od husky:)


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lut 2010
Posty: 6610
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-16, 14:57   

Anusia nr telefonu na pw bo karma nie dojdzie;P
_________________
Trzaba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Niepokonanym
Wśród tandety lśniąc jak diament
 
     
Natalia 
Weteran Husky


Wiek: 29
Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 3039
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-16, 16:15   

Czuję, że chłopak będzie miał powodzenie ;)

 
     
Anusia i Haza 
Senior Husky
Love Haza


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 1069
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-12-16, 16:42   

Mama nadzieje że zostanie u mnie ale to 30%na 100% :cry: zostawiałam go samego z Hazą zaczełam na 3 minutach skończyłam na 5 na poczatek i zero hałasu i zero drapania drzwi jak wchodziłam do mieszkania to leżał w moim pokoju.a widział jak wychodze.ale to początek zobaczymy co będzie dalej.
Dzięki Natalko za mozaike świetna :mrgreen:
_________________

Akita, huski-te psy maja dusze
 
 
     
dcs6 
Junior Husky

Wiek: 113
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 711
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-12-16, 17:25   

Natalka senkju.
To teraz poproszę o wstawienie na stronę.
Tomasz Serkies
dcs6@wp.pl
500169529
_________________
Korolivna je tilki odna.
 
     
ilo 
Baby Husky

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 496
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-12-16, 19:40   

Natalia napisał/a:
Czuję, że chłopak będzie miał powodzenie ;)


Na pewno bedzie mial powodzenie!!! Jeszcze jak ma taki dobry charakter ...

a ty Anusia to sie dobrze zastanow nad zostawieniem go sobie - przeciez wlasnie najwiecej bid mozesz uratowac bedac domem tymczasowym!!! i jeszcze z Twoim fajnym podejsciem do psiutow ...

wtedy Haza bedzie miala towarzystwo, tylko ciagle kogos innego ;)

moja Puka to zawsze uczy te nasze bidy, co do nas przychodza, roznych rzeczy - np panne husko-malamutke Sime nauczyla sie bawic "koltunem" (taki sznurek do przeciagania). Simka, choc nie miala roku, byla powazna jak ksiegowa i na poczatku w ogole nie wiedziala, do czego sluza zabawki. A potem szalaly obie z Puka z koltunem, pileczka i niestety czasem tez z naszymi butami ;)

ja tez od czasu do czasu mam takiego tymczasowicza, ktory mi gleboko zapada w serce, ale wiem, ze pomoge wiekszej ilosci istot dajac im DT. a poza tym jak oddaje psiaka do fajowego domku, to serce rosnie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Wszelkie prawa do materiałów zawartych w witrynie zastrzeżone. Nie zezwala się na wykorzystywanie żadnego z elementów bez pisemnej zgody administratorów forum.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z Polityką prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Copyright(c) huskyadopcje.org 2012-2016.
Powered and hosted by huskyadopcje.org


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecamy: